Dovolená by měla být odměnou za celoroční vykonanou práci a člověk by si na ní měl odpočinout a odreagovat se, je jedno, zda chcete jen tak lenošit někde na pláži nebo aktivně slézat hory či se prodírat nekonečnou džunglí. Prostě si udělejte radost a vyrazte tam, kam vás srdce táhne a kam se toužíte již dlouho podívat.
horní stanice

Nemám dost peněžních prostředků, co budu dělat?

Na svůj sen můžete pár let šetřit, to je první možnost. Můžete si půjčit od rodičů nebo známých, to je druhá možnost. Anebo požádáte o pomoc tam, kde jsou na to zařízeni, tedy vezmete si půjčku na dovolenou.

Běžný český občan zaplatí za chvíle oddechu necelých dvacet tisíc korun českých. Bohužel realita je taková, že běžně vydělávající rodina nemá šanci na dovolenou pro několik lidí dávat měsíčně stranou určitou finanční částku. A tak po čase dojdou k tomu, že si prostě nějaké finance půjčí. U nás v České republice zatím možnost financování dovolené využívá jen malé procento lidí.

odpočinek u moře

Na co myslet?

Je to půjčka jako každá jiná, budete ji muset splácet pravidelně každý měsíc několik let, měsíční výdaje se vám zvýší. Na rozdíl od auta nebo domácího spotřebiče, který vám slouží několik dlouhých roků, v tomto případě po návratu do svého domova budete mít jen vzpomínky a fotografie. Pokud se rozhodnete pro tento druh financování dovolené, pak samozřejmě myslete i na to, co bude následovat, až se vrátíte.

Žádejte pouze u spolehlivých peněžních ústavů, ať se vyhnete případným problémům či nesrovnalostem. Zjistěte si úrokovou sazbu a případné další poplatky spojené s vedením úvěru. Splácejte takovou částku, která váš rodinný rozpočet výrazně nenaruší a která pro vás bude reálná.

Samozřejmě, každý svého štěstí strůjce, pokud někdo přecení své možnosti a utratí za pár dní volna v exotickém prostředí desetitisíce, může být ve finále rozčarovaný z toho, jak rychle pár dní v ráji uteklo a po návratu domů ho už jen budou čekat složenky a nekonečné splácení.