Chcete navštívit visutý pěší most, který je vysoký osmdesát pět metrů? Můžete shlížet do deštného pralesa, projít se na něm i pod ním. Celý most je sice poměrně krátký, nemá ani sto třicet metrů, ale je zavěšený na obou koncích a poměrně jednoduše se pohybuje s větrem i s vašimi kroky. Pokud chcete zažít to pravé dobrodružství ve vzduchu, lávka Langkawi je to pravé pro vás.

Vydejte se na Langkawi
Nemyslíme tím zrovna Palau Langkawi, tedy největší ostrov z těch devadesáti devíti, které souostroví Langkawi tvoří, ale například na jeden z těch menších ostrůvků. Jedna z nejkrásnějších věcí na Langkawi je, že si můžete vybrat, jaký ostrov vám bude nejvíce vyhovovat.
– Hledáte spíš město, větší infrastrukturu a kulturní i sportovní vyžití? Jeďte na Palau Langkawi.
– Hledáte deštné pralesy, panenskou přírodu a možnosti pro turistiku? Vydejte se na ty ostrovy, které mají tak rozlehlé pláže, jsou skalnatější a mají vyšší nadmořskou výšku.
– Chcete klasickou plážovou dovolenou? Vyberte si ostrov z těch soukromých, kde najdete sedmihvězdičkové hotely a ty nejluxusnější služby, za které by se ani Maledivy nestyděly.
– Chcete soukromé pláže, roviny, žádné silnice a ostrovy tak malé, že na nich bude maximálně šest vilek s velkými bazény a intimní atmosférou velkých romantiků? Vydejte se na ty nejmenší ostrůvky, které jsou mnohdy neobjevené.

Vysoká vlhkost rovná se mnoho zeleně

Langkawi jsou nádherně zelené ostrovy po celý rok. To proto, že se zde drží vysoká vlhkost vzduchu a srážky jsou tu občas i mimo období dešťů, ovšem nejsou to typické jarní spršky, kdy prší krátce a teplota vzduchu spadne o patnáct stupňů. Tyhle tropické srážky padají v hustých provazech asi půl hodiny, aniž by se změnila teplota vzduchu nebo moře, takže to dovolenou vůbec nenaruší. Prší totiž v noci a ráno je pak vzduch krásně svěží a čistý, stejně jako jsou zalesněné kopce na všech ostrovech smaragdově zelené