Rubriky
Byt

Plovoucí podlahy

Doba, kdy si lidi dávali koberce prakticky do celého bytu, je pryč. Lidé upřednostňují ty druhy podlah, které se snadno udržují a dobře vypadají. Plovoucí podlaha je název pro podlahu, která není pevně spojená s podkladovou vrstvou. Dnešní plovoucí podlahy jsou trochu kopií starých zámeckých parket, které dodnes obdivujeme. Oproti parketám se plovoucí podlaha snadněji uklízí, při změnách teploty a vlhkosti se nesesychá, netrhá, nepotřebuje lakování nebo broušení. Nabídka dekorů je velice široká a vybere si určitě každý. Laminátové plovoucí podlahy nabízí mnoho dekorů dřeva a jsou cenově dostupné.úklid podlahy
Oblíbenost si podlahy zasloužili díky snadné pokládce, dlouhé životnosti a snadné údržbě. Staly se tak nedílnou součástí trendů moderního bydlení.
Položení podlahy se zámkovým systémem je velice rychlé a podle přiloženého návodu to s pomocí dorážecího špalíku a dotahovací páky zvládne úplně každý. Pod podlahu se na základní vrstvu dává měkká podložka zvaná Mirelon, která funguje jako tepelná izolace i odhlučňovací vrstva a chrání spodní část plovoucí podlahy. Při vyměřování potřebného množství lamel je potřeba k čisté ploše přidat ještě 5 % na prořez. K podlahám se ve stejném stylu dají koupit i odpovídající lišty na obložení podél stěn a také přechodové lišty, pokud je potřeba spojit okraje dvou druhů podlah.
Pokládka se může dělat po celý rok, pouze u novostaveb je potřeba počkat s pokládáním do doby, kdy je základní podlahová vrstva dostatečně suchá, aby pod plovoucí podlahou nezůstala vlhkost. Při výběru podlahy nejde jen o dekor, ale je potřeba zvážit, jakou zátěž podlaha bude mít a podle toho si vybrat stupeň zátěže. Jiné nároky má podlaha v ložnici nebo v pokoji pro hosty a jiná zátěž je na podlahu kladena ve frekventované kuchyni.plovoucí podlaha v ložnici
Údržba takové podlahy je velice snadná, stačí ji zamést nebo vysát a vytřít vlhkým mopem. I když je povrch podlahy odolný proti působení vody, je potřeba při vytírání postupovat tak, aby podlaha nebyla zbytečně dlouho mokrá.

Rubriky
Byt

3 tipy, jak nejlépe využít americkou hypotéku

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, u kterého ručíte bance zástavou v podobě své nemovitosti. Doba splatnosti je běžná, a to 20 až 30 let. Úroková sazba je trochu vyšší než u klasické půjčky na bydlení, ale na druhou stranu mnohem nižší než u spotřebitelské půjčky. Vyplatí, se proto podle toho, na co ji využijete. Když to uděláte dobře, můžete na tom vydělat a splnit si své sny.hotovost červené auto

Najít ji můžete v nabídce klasických bankovních společností, ale také nebankovních institucí. Určena je skutečně pro každého bez ohledu na příjmy a platební minulost. Pokud jste v tomto ohledu znevýhodněni, tak ale budete muset hledat americkou hypotéku bez registru a bez doložení příjmů. Jen tam se dočkáte schválení, a to za pouhých 24 hodin.

Sloučení více půjček do jedné

Konsolidace je jedním z nejčastějších možností, které žadatelé využívají. Může se jednat o velmi výhodné řešení především v případech, že u jiných společností máte vysoké úroky nebo nevýhodnou smlouvu (z jakéhokoli důvodu). Můžete díky tomu znatelně snížit měsíční splátky a ušetřit na poplatcích. Podívejte se ale nejdřív pozorně na to, kolik platíte teď a kolik budete platit potom. Ne každá konsolidace přinese vytoužený efekt.hromada peněz na cokoli

Refinancování

Zde platí to samé. Někdy se to vyplatí, jindy ne. Záleží ? na tom, jakou smlouvu máte nyní. Klienti často přistupují k tomuto kroku v případě, že jim skončí fixace úroku a poradce, se kterým smlouvu podepsali jim nabídne šílený úrok. Obrací se proto k jiným, který dokážou vše rychle vyřídit a zajistí jim mnohem výhodnější podmínky minimálně na další období fixace.

Cokoli jiného

Peníze si můžete půjčit na cokoliv, co Vás napadne. Samozřejmě záleží na tom, zda můžete své závazky splácet. Ať už chcete na rekonstrukci, dovolenou, pořízení nábytku či něco jiného můžete se poohlédnout po americké hypotéce bez registru, která Vám může být poskystnuta.

Rubriky
Byt

Bylinková zahrada přímo v kuchyni

Do českých kuchyní se postupně vrací trend čerstvých bylinek. A to je jen dobře, protože v nich je ukryto nejvíce zdraví prospěšných látek. Sen každé hospodyně je mít čerstvé bylinky po celý rok. Ideálně hned po ruce, ať nemusí odbíhat od vaření. Každé rostlince stačí malý květináč o průměru 12 cm. Někteří sází na truhlíky, kde jich můžou umístit více najednou. Ale určitě všichni řeší problém s místem. V kuchyni potřebujeme tolik věcí, jak vyřešit ještě tohle?

Zavěšené bylinky

Mnoho kuchařů a kuchařinek dává své květináče na parapet. Není to ale úplně ideální volba. Když otevřete okno, obzvlášť v zimě, nebude jim tam dobře. Může vám je také spálit ostré sluníčko. Proto se raději zaměřte na jiné umístění, kde je dostatek světla, ale nepříznivé vlivy eliminujete na minimum.

Pověste je v několika řadách nad sebou na stěnu a proměňte je v nejen užitečnou záležitost, ale v ozdobu, útulnost a pýchu kuchyně. Stačí vám k tomu 3 stejné poličky, které umístíte v dostatečné vzdálenosti pod sebe. Rostlinky zasadíte do elegantních květináčů a je hotovo.

Samozřejmě to ale není tak jednoduché. Napřed si musíte pořádně promyslet, zda koupíte již předpěstované bylinky, nebo sazeničky. Pokud zvolíte první variantu, rozhodně nekupujte v supermarketech. Tyto byliny jsou předpěstovány přímo na okamžitou spotřebu a při pěstování nebudete mít úspěch. Brzy vám odejdou, i když se o ně budete starat se sebevětší starostlivostí a láskou. Vsaďte raději na prověřené zahradnictví.
Bazalka v květináči

Pěstování ze semínek je rozhodně nejlepší varianta. Sice si na úrodu budete muset počkat delší dobu, ale rozhodně to stojí za to.

Bylinkovou zahrádku nemusíte využívat jen do pokrmů, ale také jako domácí lékárnu. Stále oblíbenější bývají i sirupy nebo čaje. Není nic lepšího na kašel, než Tymiánový sirup nebo čaj z Bazalky, která podporuje vykašlávání.

Rubriky
Byt

Hypotéka, která váš nedostatek financí hravě spraví

Užijte si veškeré výhody nebankovní hypotéky, která vám zajistí peníze bez komplikací a na počkání!
Ano, pokud jde o nebankovní úvěry, opravdu je to tak snadné, jak se mezi lidmi povídá. Ti, kdo je již jednou vyzkoušeli, nejsou ochotní příště měnit, protože přístup ke klientům je v tomto případě tak vstřícný a flexibilní, že si zde výhodný úvěr snadno sjedná úplně každý. A to samozřejmě platí i o lidech, kteří mají potíže s registry, anebo nižší bonitu, než jaká je potřeba. Stačí lidský přístup a trocha pochopení a rázem bude vše vyřízeno k oboustranné spokojenosti!vějíř bankovek, měna
Jistě vás potěší, že sjednáváním takového úvěru nemusíte ztrácet čas. Je vám k dispozici vždy, když ho potřebujete, a to i v situaci, kdy hodně spěcháte. Vždyť výhodou je už jen to, že o něj můžete požádat naprosto kdykoli, sedm dní v týdnu, svátky a noční hodiny nevyjímaje. Stačí, když využijete přístupu k internetu a na webových stránkách společnosti se následně dozvíte vše, co je pro sjednání důležité. Na stejném místě hned po ruce naleznete také online formulář žádosti. Ovšem nepředstavujete si nic složitého, stačí vyplnit pár krátkých řádků vašimi osobními údaji, nad kterými nebudete muset nijak zvlášť přemýšlet.bankovka, sekera, polská měna
Jestliže na peníze spěcháte, pak byste měli věnovat maximální pozornost záruce, kterou za ně budete muset poskytnout. V případě nebankovních úvěrů je nezbytné ručení nemovitostí. Na druhou stranu, taková jednoduchá a silná záruka postačí, a vy proto nemusíte nic dalšího dokládat ani vypisovat složité listiny a nekonečně dlouho https://www.galerieteplice.cz/obchody/statni-svatky/ čekat. Jak již bylo řečeno, když máte rozumný příjem, můžete získat půjčku i se zápisem v registru, anebo jinými komplikacemi.
Díky tomu, že vám bude úvěr ušitý na míru, nebude jeho splácení nijak náročné. Budete totiž každý měsíc platit jen tolik peněz, kolik váš rozpočet bez potíží unese.

Rubriky
Byt

Zútulnění pronajatého bytu

Většina populace si při systému panujícím v naší zemi prostě nemůže dovolit své vlastní bydlení. A zejména z tohoto důvodu se daří na trhu nemovitostem, které nejsou určeny k prodeji, nýbrž jen k pronájmu. Velké procento současných mladých rodin si právě takto buduje své hnízdečko lásky.

prázdná místnost

A přesto, že víte, že to není vaše, chcete, aby se vám dobře bydlelo, a zároveň do toho nechcete dávat až moc financí. A právě proto se dnes podíváme na pár vychytávek, které nejsou až tak moc finančně náročné, avšak i tak je jejich aplikace viditelným zlepšením vašeho domova.

1.       Vymalovat

Základní věcí, kterou byste měli udělat, když přijdete do nového, je vymalovat. V tomto případě je jedno, jestli na bílo nebo nějak barevně. Pokud však chcete jen nějaké to barevné zpestření, navrhuji, abyste celou místnost vymalovali na čistě bílou, přičemž na vámi vybraná místa by mohlo být dobré umístit nějaké vkusné tapety.
předělání starého nábytku

2.       Natřít nábytek

Pokud jste si pronajali zařízený byt, je možné, že se v něm bude vyskytovat postarší nábytek, který by však měl být plně funkční. Pokud tomu tak není, vyhoďte jej, a podívejte se po nějakých zajímavých kouscích třeba v bazarech a podobných zařízeních. V případě, že se jedná o použitelné kousky, stálo by za to zkusit je natřít speciální barvou na dřevo, nebo je jen přemístit. Věřte, že i maličkosti pomůžou udělat z vašeho domova lepší místo pro život!

3.       Ušít si ozdoby z již nenošených věcí

Můžete si například vlastnoručně vyrobit lapač snů či různé závěsy, záclonky a tak dále. Mějte vždy na paměti, že kreativitě se meze nekladou, avšak také nezapomínejte na to, že méně je někdy více. Snažte se spíše tedy o soulad s domácností, nežli o přeplácanost a kýče.

4.       Lepící dekorace

Pokud zrovna nemáte peníze na novou kuchyňskou linku nebo na dveře, nebojte se, i tato situace má své řešení. Jedná se o známé lepící dekorace, které jsou buď jen různorodé, co se tvarů a barev týče, nebo také můžete zakoupit ty, na kterých jsou zvířátka a kytičky. Vždy si vybírejte dle svého vkusu, jelikož v tom bytě budete bydlet právě vy!