Většina populace si při systému panujícím v naší zemi prostě nemůže dovolit své vlastní bydlení. A zejména z tohoto důvodu se daří na trhu nemovitostem, které nejsou určeny k prodeji, nýbrž jen k pronájmu. Velké procento současných mladých rodin si právě takto buduje své hnízdečko lásky.

prázdná místnost

A přesto, že víte, že to není vaše, chcete, aby se vám dobře bydlelo, a zároveň do toho nechcete dávat až moc financí. A právě proto se dnes podíváme na pár vychytávek, které nejsou až tak moc finančně náročné, avšak i tak je jejich aplikace viditelným zlepšením vašeho domova.

1.       Vymalovat

Základní věcí, kterou byste měli udělat, když přijdete do nového, je vymalovat. V tomto případě je jedno, jestli na bílo nebo nějak barevně. Pokud však chcete jen nějaké to barevné zpestření, navrhuji, abyste celou místnost vymalovali na čistě bílou, přičemž na vámi vybraná místa by mohlo být dobré umístit nějaké vkusné tapety.
předělání starého nábytku

2.       Natřít nábytek

Pokud jste si pronajali zařízený byt, je možné, že se v něm bude vyskytovat postarší nábytek, který by však měl být plně funkční. Pokud tomu tak není, vyhoďte jej, a podívejte se po nějakých zajímavých kouscích třeba v bazarech a podobných zařízeních. V případě, že se jedná o použitelné kousky, stálo by za to zkusit je natřít speciální barvou na dřevo, nebo je jen přemístit. Věřte, že i maličkosti pomůžou udělat z vašeho domova lepší místo pro život!

3.       Ušít si ozdoby z již nenošených věcí

Můžete si například vlastnoručně vyrobit lapač snů či různé závěsy, záclonky a tak dále. Mějte vždy na paměti, že kreativitě se meze nekladou, avšak také nezapomínejte na to, že méně je někdy více. Snažte se spíše tedy o soulad s domácností, nežli o přeplácanost a kýče.

4.       Lepící dekorace

Pokud zrovna nemáte peníze na novou kuchyňskou linku nebo na dveře, nebojte se, i tato situace má své řešení. Jedná se o známé lepící dekorace, které jsou buď jen různorodé, co se tvarů a barev týče, nebo také můžete zakoupit ty, na kterých jsou zvířátka a kytičky. Vždy si vybírejte dle svého vkusu, jelikož v tom bytě budete bydlet právě vy!