Jste tak trochu dobrodružná povaha nic pro vás není překážkou? Pak byste se letos v létě měli vydat na nějakou opravdu nezapomenutelnou dovolenou, která bude něčím alespoň netypická. Možností je opravdu několik, takže si stačí jen jednoho krásného večera sednou k notebooku či počítači a začít plánovat. Výhodou je třeba i to, že právě tyto velmi dobrodružné cesty bývají mnohdy tou nejlevnější variantou na cestování. Co tedy můžete dělat a kam se rozhodně podívat?

minibus u moře

  • Podnikejte auto turistiku. Pronajměte si nějaký větší vůz a vyrazte se svými přáteli nebo rodinou na dobrodružnou cestu napříč Evropou nebo ještě dál. Ceník autopůjčovny v oblasti těchto větších vozidel není nikterak přehnaný a když se složíte všichni dohromady, tak to vyjde na solidní částku, kterou si může dovolit téměř každý. Pronajmout si můžete samozřejmě i obytné auto, ve kterém budete i nocovat. Výhodou pak je rozhodně to, že ušetříte i na ubytování, neboť poplatky v auto campech jsou téměř minimální.

minibus ve vodě

  • Vyrazte do světa vstříc jen s příručním zavazadlem. Toto je už ovšem trochu větší výzva a to především pro ty z vás, kteří mají vždy tendenci si zabalit zbytečně moc věcí s sebou do ciziny i přes to, že vědí, že si půlku toho třiceti kilového kufru odvezou zase domů a budou se s ním jen celou dobu pobytu zbytečně dřít. Ceny letenek jsou totiž mnohdy extrémně nízké a vyplatí se vám tedy cestovat „na lehko“. Za odbavené zavazadlo totiž mnohdy zaplatíte neskutečně vysoké poplatky.
  • Stopujte. Toto je velmi dobrodružná alternativa cestování, ale je také velmi nebezpečná a to především pro mladé slečny. Nikdy necestujte tímto stylem o samotě, protože nevíte, kdo vám zrovna zastaví. Většinou jsou ochotní vás svézt řidiči kamionů, kteří jsou sami na cestě a uvítají tak tedy nějakou tu společnost, která jim zkrátí nekonečné řízení po dálnici do neznáma.