Bolívie je jedna z jihoamerických zemí, ve které se stále něco děje. Krize je tu na denním pořádku a chudoba je znát téměř všude. A bezpečnost ve městech není zrovna na vysoké úrovni. 
Pokud se však budete řídit pravidly, cestování v téhle drsné zemi si opravdu užijete. 
 
 
Nejvhodnější doba pro návštěvu Bolívie je od května do října, kdy si užijete slunce naplno. Období dešťů je zde od listopadu do dubna.  
 
 La Paz, metropole
Začít váš výlet po Bolívii můžete například v jednom ze dvou hlavních měst, v La Pazu. Určitě vás toto ojedinělé, nejvýše položené hlavní město na světě zabaví na pár dní. Využijte místní Telefériko, novou kabinkovou lanovou dráhu, díky které objevíte město z ptačí perspektivy. Panoramata jsou neuvěřitelná. Zajeďte lanovkou až do vedlejšího města El Alto, ze kterého se můžete rozhlédnout i po nedalekých šestitisícových horách. 
 
 
Nedaleko od metropole můžete obdivovat největší jezero Jižní Ameriky, a také největší vysokohorské jezero na světě, Titicaca. Z jezera vyčuhuje spousta ostrůvků, včetně nejznámějšího, Isla del Sol. 
 
 Hory, Bolívie, krajina
Severně od La Paz můžete podniknout opravdové dobrodružství v podobě sjezdu silnice smrti na kole až do města Coroico. Městečko se nachází v zalesněném kaňonu na hranici And a pralesa v oblasti Kordillery a Yungas. 
 
 
Pokud se vydáte na jih od La Paz, narazíte na vulkány, laguny a solné pláně. Největší solnou plání je Salar de Uyuni, kde se můžete projet terénním autem a celou pláň prozkoumat, stejně jako město Uyuni, kde se nachází slavný hřbitov vlaků. 
 
 
Dále na jih se rozléhá okruh mezi lagunami, kam se ovšem doporučuje vydat pouze autem s pohonem všech čtyř kol. V okolí je také několik termálních pramenů. Zaujme vás také tyčící se vulkán jménem Licancábur, ve tvaru pravidelného kuželu na hranicích s Chile. 
 
 
Dále na východ se nachází vinařská oblast v okolí města Tarija, kde můžete ochutnat to nejlepší víno Bolívie. 
 
 
Vydáte-li se dále na sever, nelze minout velkoměsto Potosí, známé svými stříbrnými ložisky. Dříve se jednalo o nejbohatší město v Americe. Avšak nic není věčné a bohatství nebylo na dlouho. Centrum města je na seznamu UNESCO, a i obrovské doly stojí za návštěvu. 
 
 
Nedaleko na východ se rozkládá druhé a oficiální hlavní město Sucre. Získá si vás na první pohled svou jedinečností. Centrum města je opět na seznamu UNESCO a fotoaparáty turistů jsou v tomto nádherném městě velice vytíženy.  
 
 
Dalším velkým městem Bolívie je Santa Cruz, velikostí srovnatelné s La Paz. Zde je to již více tropické a úplně jiné než na západě země. Místo spousty zajímavých staveb nabízí spíše jedinečnou atmosféru. 
 
 
Jestli je příroda vaše nejoblíbenější destinace, amazonská nížina s parkem Madidi je tou pravou volbou. 
 
 
Dalším městem na okraji pralesa je Trinidad. Město se hodně rychle rozrůstá a najdete v něm spoustu moderních budov, ale také krásnou katedrálu či nádherné náměstí. 
 
 
Posledním výrazným bolivijským městem je Cochabamba. Nad městem se tyčí druhá největší socha Krista na kontinentu, v centru narazíte na krásný klášter a palác.