Jelikož je koupelna místem, kde každý den hned několikrát vykonáváme hygienu, měla by být vždy čistá, a prakticky vybavená. Základem koupelny je samozřejmě umyvadlo, vana, nebo sprchový kout, a někdy i toaleta. Které doplňky by však v koupelně neměly chybět, aby byla hygiena bezproblémová, a život jednoduší?

elegantní koupelna

Koše

Co se košů týče, měly by zde být rovnou dva. Jaké?

  • Odpadkový koš – kam snadno vyhodíme prázdný obal od zubní pasty, prázdnou ruličku od toaletního papíru, která by se jinak povalovala někde u záchodu, nebo použité hygienické potřeby. Že máte odpadkový koš v kuchyni? Pak si jistě všimnete, že někdo stále zapomíná vyhodit ruličku od toaletního papíru, prázdný obal od sprchového gelu. A v případě žen, jít vyhazovat vložky v přítomnosti dalších osob, to také není zrovna příjemné. Odpadkový koš do koupelny zkrátka patří.
  • Koš na prádlo – když se jdete umýt, oblečení hodíte na zem, a někdy jej tam třeba zapomenete. To nevypadá dobře. A mnoho z nás jej prostě zapomene ihned odnést do prádelny. Proto by koš na špinavé prádlo v koupelně určitě chybět neměl.

Háčky na ručníky

Mimo míst, kam pověsíme osušku, by u umyvadla neměly chybět háčky na ručníky. Ruce si totiž umýváme mnohokrát za den, a z hygienických důvodů bychom na to měli mít vyhrazený zvláštní ručník. Nemluvě o tom, že jít s mokrými dlaněmi přes celou koupelnu také není vhodné, protože akorát vše pokapeme. Pozor ale na nepraktické plastové nalepovací háčky, které se po pár dnech, či týdnech začnou odlupovat, a společně s ručníkem padají.

svíčka na umyvadle

Kelímek na kartáčky

Zubní kartáčky by měly mít speciální místo. Pokud nemáte sonický, či elektrický kartáček, který stojí sám, měly by být umístěny ve speciálním kelímku, štětinkami nahoru. Neměly by se dotýkat povrchů, ze kterých získají akorát tak bakterie. Myslete na to, že si je strkáte do pusy.

A především myslete na to, že doplňky do koupelny jsou stejně důležité, jako doplňky ve zbytku domu. Kupujte jen kvalitní, nejlépe nerezové. Velký výběr naleznete například na ověřeném e-shopu.