Vždycky jsem si říkala, že kdybych se měla odstěhovat někdy už od rodičů, že bych chtěla být ve velkém domě. Anebo ve velkém bytě. Jenomže nejhorší na tom bylo, že jsem nechtěla bydlet v nájmu. Protože nedokázala jsem si představit, že bych bydlela v nájmu a někomu bych platila zbytečně nájem. To by mě nebavilo a také jsem to tak nechtěla. Proto jsem si vždycky slibovala sama sobě, že až budu mít peníze a až si najdu přítele, že by bylo opravdu nejlepší, kdybychom si s mým přítelem vzala hypotéku. Jenomže opravdu to není tak jednoduché, jak si mnoho lidí myslí.

Peníze nerostou na stromě.

A já sama jsem si myslela, že vzít si hypotéku bude opravdu jednoduché. Protože když jsme potom s přítelem, se kterým jsem byla už pět let, jsme se rozhodli, že si pořídíme vlastní dům, byli nadšení. Bohužel to nebylo tak jednoduché, jak jsme si s přítelem mysleli. Proto jsme se s přítelem rozhodli, že jednoduše půjdeme do banky, kde si zažádáme hypotéku a za patnáct minut to bude všechno hotové. Takový omyl, takový veliký omyl, že jsem se až styděla. A paní na přepážce v bance se nás ptala na tolik otázek, že jsme ani nevěděli, co už máme odpovídat anebo co je pravda a co není.

Hodně šetřím.

Tak konec to dopadlo tak, že nám paní za přepážkou také ukázala různé druhy hypoték. Abych se přiznala, vůbec jsem netušila, že takové druhy hypotéky vůbec existují. Co je to nebankovní hypotéka bez registru? A co je to americká hypotéka? Hypotéka bez registru? Proč ne! Byla jsem docela v šoku a přítel také. Přítel jen koukal, protože měl zato, že existuje jenom pouze jeden druh je hypotéky. Nakonec to dopadlo tak, že jsme odešli z banky a podívali jsme se na webové stránky americkahypoteka.cz, která nám doporučila paní v bance. A tam jsme právě objevily různé informace o hypotékách a zjistili jsme, že právě nebankovní hypotéka je opravdu hodně výborná.