Donutila vás životní situace začít se zajímat o půjčky nebo hypotéky? Víte jaký je mezi nimi rozdíl? Docela jednoduchý, u hypotéky musíte dát do zástavy nemovitost. Bývá na velké částky a splácení se proto počítá na desítky let. Proto se také říká, že: zůstanou spolu, dokud je hypotéka nerozdělí. Ono totiž splácet třeba 20 let každý měsíc splátky, i v době, kdy jde žena na mateřskou, nebo můžete mít dlouhodobou nemocenskou, není vůbec jednoduché a banku to nezajímá, platit musíte. Některý vztah finanční problémy utuží, ale některý rozvrátí. Není jednoduché neustále řešit finanční problémy.

Domnívat se, že vám někdo dá hypotéka bez příjmu, že nebudete muset dokládat výši příjmu, to je docela bláhové. Vždy je třeba vaši finanční situaci probrat a nastavit správnou výšku splátek, abyste se časem nedostali do dluhové pasti.

Zavázat se k hypotéce, to je rozhodnutí téměř na celý život. Mnoho mladých zkoumá všechny jiné možnosti, jak přijít k vlastnímu bydlení, ale chtějí-li začít stavět vlastní rodinný domek, bez hypotéky to půjde jen stěží. Ani koupě bytu v dnešní době už není levnou záležitostí a je málo pravděpodobné, že by na to stačilo stavební spoření a výpomoc rodičů.

spoření

Vzít si půjčku, bez toho si pravděpodobně nekoupíte nové auto a bez hypotéky si nepořídíte vlastní bydlení. Život na dluh a splátky je v dnešní době docela běžnou záležitostí a není proto divu, že čeští občané mají půjčky za cca 2 bilióny korun, což je v přepočtu 200 000 korun na každého občana, včetně dětí. Není důvodu nebýt jedním z nich.

spoření

Vzít si hypotéku, to je možnost, jak vyřešit vlastní bydlení, je to investice do budoucnosti, protože ceny nemovitosti budou pravděpodobně stále stoupat. Je to samozřejmě i závazek na každoměsíční splácení, ale pokud si splátky nastavíte rozumně, určitě se do závažné platební neschopnosti nedostanete.