Zařizování nového bydlení není zrovna procházka růžovým sadem. Nejde jen o samotné stěhování, ale také musíte vše důkladně promyslet. V prvním fázi totiž musíte více než svaly používat hlavu a veškerý nábytek, elektrospotřebiče a další bytové doplňky byste měli rozestavit v novém domově nejprve ve své hlavě a až pak svůj plán realizovat. Pokud budete postupovat opačným způsobem, hodně se zdržíte a často i úplně zastavíte.

schody nad sedačkou

Jakmile alespoň zhruba víte, co kam půjde, můžete začít se stěhováním. Ovšem pouze v případě, že jste spokojeni s malbou, respektive stavem podlah. Pokud je byt vymalován na bílo a vy přeci jen preferujete jiné odstíny, je rozhodně rozumnější před stěhováním nové obydlí vymalovat znovu. To samé platí i o podlaze. Nelíbí-li se vám ta stávající, vyměňte ji ještě před tím, než začnete nosit nábytek. Později to sice půjde také, ale budete daleko složitější a bez stěhování nábytku mezi pokoji se rozhodně neobejdete.
cihlová zeď za gaučem

Stěhování samotné provádějte s pokud možno co nejvíce lidmi. Čím více rukou, tím dříve budete hotovi a tím spíše budete mít ještě náladu a sílu rozestavit všechno tak, jak jste si původně naplánovali. V případě, že se v tomto směru nemůžete spolehnout na své přátele a známé, objednejte si stěhovací firmu. Bude to sice něco stát, ale pokud si přejete mít zařizování nového domova co nejrychleji za sebou, je to ta nejlepší volba. Samozřejmě, pokud máte pouze několik věcí, nejspíše to zvládnete v sami nebo v několika málo lidech.
vstup do obýváku

V případě, že chcete pořídit do bytu další doplňky, vybírejte pouze ty, které nejen potřebujete, ale zároveň ladí již s těmi stávajícími. To platí hlavně o vybavení obývacího pokoje, který mimo jiné slouží i jako reprezentativní místnost bytu, a kam se obvykle vodí návštěvy. I proto by měl obývací pokoj vypadat k světu a vše by mělo být do posledního puntíku vyladěné.