Dumáte nad tím, jak to udělat, abyste měli bohatý přísun vitamínů a jiných zdravotně důležitých látek po celý rok? Nemáte vlastní zahrádku ani balkón, a tak je pro vás pěstování vlastní zeleniny nedosažitelné? Nechcete utrácet za drahé preparáty v lékárně, jejichž účinek není jistý? Existuje zde jeden velice snadný a chytrý způsob, jak na to všechno vyzrát a zásobit se všemi potřebnými živinami po celý rok bez ohledu na roční období. Stačí, když se pustíte do pěstování klíčků a můžete mít na stole hromadu vitamínů i jiných cenných látek po celý rok včetně zimy. A nepotřebujete k tomu nic víc, než malý kousek místa na stole či na okenním parapetu, kam umístíte sklenici na klíčení semen. Takže jak je vidět, tak zásobit se hromadou zdravé a křupavé zeleniny může každý z nás!

salát

A rozhodně se nemusíte obávat, zda vám bude taková strava chutnat. Vždyť nejde o to, abyste přešli na raw stravu anebo jiný způsob stravování, jde pouze o to obohatit svůj jídelníček tak, aby vašemu tělu maximálně prospěl. Rostlinných klíčků existuje celá dlouhá řada druhů a vy tak budete mít na výběr z mnoha barev a chutí, takže je jasné, že si mezi nimi brzy najdete své oblíbené, které si zamilujete. A když je něco pestré a nabízí vám to celou škálu možností využití právě tak jako rostlinné klíčky, tak se vám to nikdy nepřejí.

slunečnice

Právě klíčky rostlin můžete ve své kuchyni využívat na tisíc způsobů, ať už je budete používat jako přílohu, součást polévek anebo salátů anebo z nich uděláte zajímavou přílohu a součást svých sendvičů. Každý z nás máme jiné chutě a dáváme přednost jinému využití, každý si však jistě najde takové, které mu bude nejvíce vyhovovat. Jistě i vaše rodina a přátelé ocení, když své kulinární umění obohatíte o nové chuťové zážitky, které strávníkům ještě ke všemu nabízejí výživově hodnotné zpestření, které nejen dobře chutná, ale je lákavé i na pohled.