Ačkoli se stále hovoří o tom, že lidí, kteří čtou stále ubývá a knihy pomalu vytlačuje televize a internet, nebude to asi tak docela pravdivé tvrzení, což potvrzují nejnovější statistiky nákupu knih. A pokud statistikám nevěříte, stačí navštívit nějaké knihkupectví a uvidíte, kolik je zde nadšených čtenářů. To samé vidíte ve veřejných knihovnách, kde se na knihy opravdu jen nepráší.
A to je dobrá zpráva, že lidé čtou. Knihy nám totiž otevírají obzory, vzdělávají nás, čerpáme z nich inspiraci. U dobré knihy můžeme relaxovat a díky krásným a zajímavým příběhům se můžeme přenést z reality někam do jiného světa a potěšit své smysly.
dívka při čtení

Tomáš Hajzler
První knihou, kterou vám doporučujeme k přečtení je vynikající kniha nazvaná „Třináct tisíc dní“ aneb „Čtyřicátníkovi postřehy na cestě životem“ od Tomáše Hajzlera.
Jak sám Tomáš říká, z celkem obyčejného kluka, se stal cestovatel, který hledal sám sebe. O tom, že se mu to povedlo svědčí to, že dnes vydává a píše knihy, dělá přednášky a zabývá se zajímavými projekty jako jsou např. „Slušná (TEAL) firma“, „Bezobalová domácnost“, „Dobrý život“ a další.
srdce u dívky
Jeho kniha „Třináct tisíc dní“,je o životě, cestování a lidech. Autor vás seznámí se zajímavými postřehy z různých kontinentů, zabývá se otázkou životní filozofie, štěstím a dalšími otázkami. Kniha vznikla během deseti let a autor sám zmiňuje osobní vývoj během tohoto období. Z knihy si odnesete ponaučení, inspiraci, dobré rady a můžete ji použit jako návod na cestování nejen do ciziny, ale i na cestu vlastním životem.
policová knihovna
Tomáš nyní pracuje na knize nazvané „Důlek“aneb „Jak hacknout zaměstnání a vytvořit si práci, kterou máte rádi“. Můžeme se těšit na příručku či praktický manuál, jak na práci, aby nás těšila, byla prospěšná a dostatečně ohodnocená.
John Gottman
Druhá kniha, která rozhodně stojí za přečtení, je nazvaná „Sedm principů spokojeného manželství“ aneb „Praktický průvodce fungování dlouhodobých vztahů“,kterou napsal John Gottman. Kniha je opravu výborným manuálem pro všechny, kteří chtějí vstoupit do partnerského svazku, budují nový vztah, nebo chtějí zachránit, či opravit ten stávající.
Očekávejte dobré rady, praktická cvičení a různé vychytávky, díky kterým budete vědět, co děláte špatně, co dělat jinak a na co si dát pozor. Podle našeho názoru se jedná o jedinečné dílo, které tady ještě nebylo, a proto jej k prostudování opravdu doporučujeme.