Mít svůj vůz pěkně v suchu je důležitá z hlediska jeho funkčnosti i životnosti. Pokud na to nebudete dbát, příliš dlouho si jezdění neužijete.

Mějte svůj vůz v suchu

Vzhledem k tomu, že dnes má řidičák prakticky každý, komu již bylo osmnáct let, je jasné, že vozidel mezi lidmi bude takřka stejné množství, ne-li ještě více. a je to docela logické. Sice v našich zeměpisných šířkách máme docela dobrou veřejnou hromadnou dopravu, ale u té je člověk závislý na jízdním řádu, což hlavně ve dnech, kdy jeden nestíhá, není zrovna ideální. Mnohem lepší je prostě nasednout do svého vozu a jet kam se zrovna zlíbí. Aby to však fungovalo, musí být auto v alespoň uspokojivém technickém stavu. Pokud bude neustále vystaveno povětrnostním vlivům, je mnohem složitější tento stav udržet.

Přístřešek na auto

Ideální je tak mít vůz po každém použití schovaný. To se snadno řekne, ale hůře udělá. Ne každý má garáž a když už, nemusí být poblíž bydliště. Je jasné, že majitelé rodinných domků to mají v tomto ohledu přeci jen o dost jednodušší. I když nechat si postavit garáž u domu také není levná záležitost, a navíc to docela dlouho trvá. To je také důvod, proč hodně lidí dává přednost levnému přístřešku pro auto.

Cenově přijatelné řešení

Nejedná se o stejnou formu ochrany jako nabízí garáž. Vůz tedy není chráněn hlavně před zloději, případně vandaly. To je ale tak všechno. Zastřešení má však i své výhody. Když pomineme nízkou cenu, je dobré zmínit i fakt, že vůz takto schovaný nepodléhá častým teplotním šokům, které jsou běžné při vyjíždění z garáže. To platí hlavně v zimních měsících. Také není potřeba se tolik obávat o případné korodování podvozku, jelikož vítr vůz pod střechou dokáže docela efektivně vysušit během krátké chvilky. A ani to není poslední výhoda tohoto typu zastřešení.

Přístřešek

Montáž je rychlá

Vzhledem k tomu, že jde ve většině případů o prefabrikáty, je montáž celé konstrukce opravdu blesková, zvláště, když ji provádějí profíci. Vzhledem k tomu, že je možné si objednat tuto stavebnici i bez montáže, je možné takto ušetřit i pěkných pár tisícovek. Ne každý si však troufne na zkonstruování takovéto konstrukce. Chce to totiž trochu zkušeností s obdobnými projekty.