Na čem stojí popularita kryptoměn?

Vidina pohádkového zhodnocení peněz
 
Průměrná výnosnost klasických aktiv a digitálních měn je nesrovnatelná. Akciový trh nabízí roční zhodnocení do 10 %, digitální měny vykazují několikanásobně vyšší růst. Vidina rychle nabytých peněz tak zlákala i nejednoho spekulanta z „laické“ veřejnosti. Bezprecedentní výnosy nepochybně přinesly i pozornost investiční komunity.
 bitcoin crypto-měna
Málokdy však není extrémní růst vykoupen větší rizikovostí investice. Což mimo jiné trh dokazuje i značnou volatilitou v posledních měsících. Nelze tak ani očekávat, že se brzy dostanou do portfolií konzervativních investorů.
 
Chamtivost a neuvážené spekulace, často uskutečňovány s půjčenými penězi, se naopak staly pomyslným kamenem úrazu nejednoho nováčka.
 
Bitcoinová raketa je stižena jedním z nejpozoruhodnějších finančních vývojů, které svět kdy viděl. Není tedy pochybu, že se těmto měnám dostává pozornosti především díky jejich zhodnocení.
 
Mediální boom
 
Média, jak už si nejeden nadšenec všimnul, nezřídka poskytují chybné informace. Přesto jim podíl na kapitalizaci kryptoměn nelze upřít. Predikce dalšího cenového vývoje se tak často neobejde bez analýzy vyhledávání.
 
Tato vlna zájmu se nevyhnula ani vyjádření nejrozlišnějších osobností a institucí, které bohužel často použily svou věrohodnost pouze ku vlastnímu prospěchu.
 
Do jaké míry je překotný nárůst zájmu široké veřejnosti pro tento svět přínosný, a nakolik je vykoupen kolísající kurzovou křivkou, je další otázkou.
 crypto-měna v ruce
Technologie a smýšlení
 
Zaslouženě se zájem obrací také k blockchainu, samotnému jádru technologie, která za tím vším stojí. Mimo plateb existuje mnoho dalších prostředků jeho využití.
 
Inovativní způsob, jak ukládat informace a vytvářet dApps, je nepochybně atraktivní. Není tak divu, že kryptografická revoluce přitahuje vývojáře a fanoušky nových technologií.
 
Věříte, že by banky neměly mít kontrolu nad vašimi financemi? Tato technologie nabízí způsob, jak přenést moc od finančního korporátu a navrátit ji lidem. Liberální a anarchistické myšlenky byly s kryptografií spleteny už od začátku. Tyto měny mimo jiné umožňují být zcela odpovědný za bezpečnost a osud vašich finančních prostředků.