Vlastnictví rodinného domečku, hlavně toho staršího, sebou nese opravdu velké výdaje. Není se čemu divit. Každý rok musíte chystat dřevo na zimu nebo si nechat dovézt uhlí, což je velmi významná položka. Dále musíte platit vodu, elektriku, plyn… Každoročně je potřeba udělat revizi kotle a komínu, což sebou nese další náklady. Zahradu je potřeba udržovat, což vyžaduje velkou spoustu času i peněz.

Zkuste si třeba spočítat, kolik dáte ročně za benzín do sekačky? Nedej bože, když se stane něco závažného, co vyžaduje velkou spoustu peněz na opravu. Například se vám propadne střecha, nebo vám buchne kotel, nebo vám vyhoří elektrika, což se ve starém domě může stát, nebo nějaká podobná katastrofa. Mnohdy se už může jednat o stotisícové položky, které hned tak nezvládnete. Banka vám ale odmítne půjčit. Co s tím?

půjčka na dům

Nebankovní hypotéky by vám mohly pomoct. Přestože na klasickou bankovní hypotéku nedosahujete, ať už kvůli nedostatku příjmů nebo kvůli záznamu v registru, u nebankovních hypoték máte jistě větší šanci. I zde je nabízen výhodný úrok a dlouhodobá splatnost, tudíž se nemáte čeho bát.

Tento typ nebankovní hypotéky bez registru je však vhodný spíše pro podnikatele hledající lepší úrokové sazby pro své podnikání. Instituce poskytující tento typ hypoték nenahlíží do registru případných klientů. Každý klient by měl mít ale určitou zodpovědnost a měl by si opravdu dobře spočítat, jestli bude schopný splácet všechny své závazky. To mnoho lidí podceňuje, čímž se dostávají do dluhových pastí a kolotočů, ze kterých je již velmi obtížná cesta zpátky.

růst investic

Jestliže máte více závazků, které musíte splácet, můžete využít také konsolidace těchto půjček, čímž dojde ke sloučení více závazků do jediného, což většinou přináší také mnohem lepší úrok. Rovněž si můžete upravovat výši splátek podle své aktuální situace. Jestliže tedy dojde k tomu, že se vaše příjmy výraznějším způsobem sníží, můžete si upravit nižší splátku na úvěr. Až se situace vrátí do normálu, zpátky si upravíte také svou splátku.