Moje každodenní půl hodinové cesty v metru jsou stále stejné.  A každý den si v metru říkám, jak bych mohla tu půl hodinu efektivně využít. Pojďme si tedy shrnout, co by se dalo v metru či jiných prostředcích městské hromadné dopravy dělat.
vagon metra
ČTENÍ
Asi každého jako první napadne „vezmu si knihu a budu si číst.“ No jo, ale ostatní milí spolucestující si asi taky chtějí počíst. Takže si takhle hezky sedíte se svým Harrym Potterem, nebo hltáte Padesát odstínů šedi a přitom čtení chtivý spolucestující, sklánějící se nad Vámi vesele čte taky. Znáte ten nepříjemný pocit? Já si vždy říkám, co si o mně asi myslí, hodnotí můj vkus na knihy, nebo to, že stránky neotáčím dostatečně rychle, z čehož vyplývá, že čtu pomalu. Čtení jsem tedy zavrhla, jelikož toto okukování příliš neprospívá mé introvertní povaze.
UČENÍ
Pokud jste ještě školou povinní, můžete se také zkusit v dopravních prostředcích učit. V tomto případě, ale nastává stejný, výše zmíněný problém. Učení také značně znepříjemňuje neustále drncání, prudké brzděni a podobné nepříjemnosti. Soustředit se v kymácejícím se autobuse, zvlášť když se na Vás lepí ostatní spolucestující ze všech stran, taky jaksi moc dobře nejde. Ale pokud si potřebujete zopakovat učivo, je půl hodinka v buse skutečně k nezaplacení.
vestibul metra
HUDBA
Jako jednu z nejméně náročných činností, kterou můžete zvolit v dopravních prostředcích, je poslech hudby.  Již nesčetněkrát se mi ale stalo, že jsem se pohodlně rozvalila vedle jedince, který má zřejmě z těch všech decibelů oslabený sluch, takže jsem si mohla jeho hudbu užívat s ním. Pokud se ze sluchátek ozýval jakýsi druh metalu, nebo operní árie, nemůžu říct, že bych si tuto jízdu s ním zrovna dvakrát užila. Ale jako zabavení je rádio, nebo písničky skutečně tou nejjednodušší formou.
MOBIL, TABLET
V dnešní přetechnizované době asi nejvíce vidím v metru, nebo autobusu lidi, posedávající a čučící do mobilu, případně tabletu. Já osobně nemám po ránu s napůl zalepenýma očima náladu sjíždět, kdo přidal jaký status na Facebook, ale na zabavení se to asi hodí.
 eskalátor metra
NEDĚLAT NIC
Další a tou zřejmě nejpohodlnější možností je nedělat nic. Zkrátka jen tak sedět a čučet do blba. Já osobně tuto strategii praktikuji asi nejvíc ze všech. Nehrozí Vám, žádné okukování od spolucestujících, ani nebezpečí, že se Vám po celém vagónů rozsypou podklady k maturitě. Co se ale týče nudy, toto asi bude ta nejnudnější možnost. Někdy je ale fajn, se na chvíli jen tak nudit.