Zima je ideální roční období pro provozování společenských her. Dlouhé večery jsou jako stvořené pro tento druh zábavy. Ať už hraním ve dvojici. Nebo se mohou zapojit všichni rodinní příslušníci. Ideální zábavu můžete rovněž připravit pro své přátelé, kteří se do hry určitě zapojí. Jediné, co je potřeba pro příjemně strávený večer udělat, vybrat hru, která všechny zaujme. Přejeme, ať už si vyberete hru deskovou, slovní či pohybovou, se všichni společně zasmějete. Protože smích je to nejlepší koření života. A navíc i svoje vědomosti a postřeh rozšíříte.

Číselná hra

Hru Nebuď osel je možné hrát jak ve dvojici, tak i s kamarády. Jak už název napovídá, je to hra, která je postavena na rychlosti odpovědi na danou otázku. Obsahuje jednu hrací plochu, šest figurek, dvě kostky a kolem pěti set karet. Pokud se hráčům podaří správně odpovědět, posunou svoji figurku blíže k cíli.  Tato hra je nejen vtipná, ale rovněž vyžaduje míru znalostí a vědomostí. A trénuje logické myšlení. Protože oslem nikdo nechce zůstat. To je hnací motor pro všechny zúčastněné.

Hra Nebuď osel

Mozkovna je hra, při níž si můžete zlepšit nejen paměť, ale rozšíří rovněž funkci kúry mozkové. Je určená pro 3 – 4 hráče a hrát ji mohou i děti od deseti let. Součástí hry jsou, kromě hracích prvků, i přesýpací hodiny. Které určují čas potřebný k odpovědi. Pět balíčků karet s 55 úlohami prověří znalosti všech hráčů. Určitě si na své přijdou jak děti, tak i dospělí členové rodiny. S dobrým pocitem, že pro svůj mozek udělali to nejlepší. 

Mezi oblíbené hry pro celou rodinu patří i ta s názvem Jak to tenkrát bylo? Pokud jsou nablízku, přizvěte k ní i babičku a dědečka. Hrát tuto hru může hrát až 12 hráčů, ve věku od šesti do sta let. V krabici je ukryto mnoho karet s retro fotografiemi. A ty vybízejí k vyprávění příběhů. Jak to tenkrát bylo je hrou, která spojuje generace. Během ní padnou historky ze života, které byste se jinak nedozvěděli. Pro vnoučata je to ideální možnost se dozvědět mnohé ze života prarodičů. A naopak. Dospělým členům rodiny se děti svěří se svými zážitky. K čemuž není v běžném životě čas. A obohatí to všechny hráče.