Rubriky
Produkty

Pravidelná kontrola je prostě základ úspěchu

Pravidelná kontrola ph v bazénu https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody je základem úspěchu, pokud chcete dosáhnout dokonale čisté průzračné vody ve vysoké kvalitě vhodné ke koupání. Hodnoty tohoto faktoru jsou totiž jedním z nejdůležitějších ukazatelů kvality vody, a proto je opravdu důležité je udržovat ve správné výšce. Pokud se totiž zvýší, může se stát, že se Vám voda začne měnit v nevzhlednou a páchnoucí bažinu, protože v takové vodě nefungují chlorové přípravky a množí se bakterie a samozřejmě se začnou rozmnožovat řasy. V opačném případě, kdy je tento faktor v nízkých hodnotách může nastat situace, ve které Vám začnou korodovat kovové části Vašeho koupacího zařízení.

muž pod vodou

Pokud tedy chcete Váš bazén využívat ke koupání, a ne jako rybníček pro kachny a žáby, tak nezapomínejte na pravidelnou kontrolu za pomocí testeru, který Vám ukáže, v jakých hodnotách se nachází nejen PH vody, ale také obsah aktivního chloru ve vodě. Kontrolu je zapotřebí provádět alespoň jednou týdně po celou koupací sezónu a samozřejmě v případě, že bazén více využíváte nebo nastanou tropická vedra, tak klidně i častěji. Kdo je připraven, není zaskočen. Jakmile při kontrole zjistíte jakékoliv nedostatky, okamžitě je odstraňte přidáním přípravku, který Vám zrovna ve vodě chybí.

pes skáče do vody

Nabídka testerů je opravdu velká. Můžete si vybrat jak proužkové, tak tabletové nebo kapkové testery. U každého najdete barevnou škálu, díky které ihned zjistíte, v jakých hodnotách se nachází voda ve Vašem koupání, abyste mohli hned reagovat a učinit nápravu. Proto také nezapomeňte na všechny potřebné přípravky, které je nutné mít neustále po ruce, a to hlavně chlor, přípravek pro regulaci PH, algicid a pokud máte tvrdou vodu, tak samozřejmě také změkčovač a pro jistotu chlor šok pro možnost šokové terapie vody. Pokud provádíte kontrolu vody opravdu pravidelně a dodáváte do vody dostatek přípravků, tak se není čeho bát a určitě si budete moct užívat koupání do sytosti.