Šatní skříně jsou takovou jednoduchou alternativou těch našich domácích a slouží jen k přechodnému uložení našich osobních věcí, ať už se jedná o oblečení nebo jiné běžné věci denní potřeby. Skříně jsou součástí šaten pro veřejnost na místech určených ke sportu nebo relaxačním účelům, najdeme je ve školských zařízeních nebo ve výrobních společnostech. Prostě všude tam, kde je prostor šaten určen pro větší počet lidí .
školní skříňky.jpg
Jaké známe
Ze škol jsou nám dobře známy skříňky s lavičkami zhotovené většinou ze dřeva. Ty určené pro výrobní podniky jsou plechové. Ať už se jedná o jakoukoliv z nich, měla by splňovat svůj účel, a tím je především bezpečnost, měla by být uzamykatelná a tím nedostupná komukoliv kromě jejího, ať už stálého, nebo dočasného majitele.
Ve fitness centrech, saunovacích zařízeních nebo veřejných bazénech se setkáme s typem čtyřpřihrádkovým s tyčí, kam je možno odložit především oblečení, kterého hlavně v zimních měsících není zrovna málo, ve spodní části by měl být prostor pro obuv a měly by mít větrací otvory. V bazénech či aquaparcích, tedy všude tam, kde není daleko k vodě, by měly být zhotoveny z materiálu odolného vůči vlhkosti.
zamčené skříňky.jpg
Děti školou povinné bez ohledu na věk využívají skříněk kovových, protože tento materiál je velice odolný, a tím má samozřejmě i delší životnost, navíc musí vydržet i řádění dětí. Kromě toho by měly skýtat i ochranu díky cylindrickému zámku. Součástí těchto skříněk bývají ve většině případů i lavičky, samozřejmě pokud to prostory šatny dovolují.
Skříně lze vybrat z mnoha možných typů a barevných variant včetně doplňků, kterými mohou být lavičky, věšáky apod.
Ceny se pohybují podle materiálu a velikosti od dvou tisíc do deseti tisíc korun českých. Není také problém nechat si je zhotovit přímo na míru.