Vedete váš život směrem, který má i nějakou finální fází? Nebo jste pouhým překupníkem v tom, sbírat kdejaké maličkosti a nevyhazovat nic, protože se to může jednou hodit? V tom případě jste vášniví sběratelé, kteří žijí ve stylu hromadění věcí z každé strany.

mořské mušle

Co je záliba a co už nesmysl?

Pokud milujete nějaký druh věcí, které vám přijde fascinující sbírat několik let a vystavovat si jich na poličce, vy skřínce nebo kdekoliv, kde jsou vidět, může se to považovat jako koníček, ve kterém si libujete. Mezi sběratelské skvosty patří:

–       známky

–       starožitné předměty

–       porcelánové hrníčky

–       sbírka mincí

–       knihy

–       a podobně

Pokud však doma hromadíte každou nesmyslnou zbytečnost za druhou, na jednu nebo více hromádek, prakticky už žijete v nepotřebném odpadu. Ukládáte si vše, co už z poloviny nefunguje, ale říkáte si, že se vám to může ještě někdy hodit? Máte doma nespočet plastových nádob, předmětů nebo cokoliv použitého a jste přesvědčení, že jich někdy ještě využijete?

Položte si otázku – „Kolik takových věcí, co máte odložených, jste už jednou využili k něčemu, bez čeho by to nešlo?“
popelářský vůz

Zbavte se stylu věčného „odpadkáře“

Všechno, co vám doma leží delší dobu a je zalehlé prachem, se vám snaží naznačit, že je na vyhození. V dnešní šikovné a dostupné době, můžete hravě přijít k pomůckám, součástkám a předmětům, které nestojí moc peněz a poslouží vám v případě, že jich budete potřebovat.

Z 90%, vše, co máte doma k dispozici – nikdy nevyužijete. Platí to pro všechno, co je už na vyhození, ale vy si pořád dokola říkáte, že jednou najdete všemu uplatnění. A věřte tomu, že nenajdete.

Co v takovém stylu života vidíte?

Zamyslete se nad tím, proč žijete životem, ve kterém nechcete nic obětovat nebo se něčeho nadobro zbavit. Máte strach z toho, že o to přijdete? Nebo vaše obavy směrují k myšlence, že je to škoda a jednou to stálo peníze?

Vše jednou doslouží, a pokud si to nechcete přiznat, budete se muset naučit loučit s věcmi, které jsou i materiálního rázu.