Také fandíte topení v podlaze? Dnes je to docela úspěšně se rozvíjející trend a mnohé z nás tento způsob dodávky tepla do obytných místností doslova dostane v okamžiku, kdy se projdeme po místnosti bosou nohou, a na nervové receptory chodidel začne působit blažený dotek, jako když jste právě na začátku reflexní masáže.

topení v podlaze

Nebojte se topení v podlaze

S topením v podlaze lidé experimentovali již dávno, jeho výhody jsou natolik zjevné, že přesvědčí mnohdy i mrzouta, který na všem hledá chyby – příjemné teplo od nohou, jež se rovnoměrně šíří po celé místnosti, nikde žádný radiátor, co se musí čistit, a navíc není zrovna ozdobou bytu, a samozřejmě i možnost napojit topný systém na krbové vytápění.

nastavování termostatu

Jeden problém tu však visel ve vzduchu poměrně dlouhou dobu, a sice, hrozba defektu, kdy se v některém úseku potrubí objeví trhlina. Právě to bylo častokrát důvodem, proč se lidé od topení v podlaze odvraceli, protože si nedovedli představit, že by museli komplet celou místnost vystěhovat a komplet celou plochu podlahové krytiny vybourat. Kdyby se taková závada vyskytla dvakrát do roka, lidé by z toho byli, jak se říká, „na mrtvici“.

Dnes je však situace naprosto odlišná, existují totiž technologie vyhledávání úniku vody (kapaliny) z topného systému, takže vám u vytápění v podlaze odhalí defekt s milimetrovou přesností. Pak už jen zbývá odkrýt malou část plochy a defekt nechat opravit, což neobnáší žádné zdlouhavé bourání, ale je to záležitost na jedno odpoledne.

Unikající voda se vyhledává pomocí poslechových tyčí Hykron anebo formovacím plynem, v němž se vyskytuje vodík, a ten díky tomu, že jde o nejlehčí plyn v celém vesmíru, snadno proniká i tou nejmenší mikrotrhlinou. Dokáže nalézt i více defektů, tím pádem vám usnadní práci i v situacích, kdy se domníváte, že je trhlina jen jedna, a že o její poloze přesně víte.